BucsAthletics
BucsAthletics
BucsAthletics
BucsAthletics

BucsAthletics

BucsAthletics

BucsAthletics

Fall Sports Twitter

Winter Sports Twitter

Spring Sports Twitter

Meet Our Team

Athletics Staff

Athletics Staff

Darnell Clark

Darnell Clark

Director of Strength & Conditioning
Monica Erb

Monica Erb

Associate Director of Athletics and Director of Sports Medicine, Science Teacher
Jason Farmer

Jason Farmer

Assistant Athletic Trainer
Michael Hervis

Michael Hervis

Assistant Athletic Trainer
Mary Beth Luxton

Mary Beth Luxton

Information Systems Assistant, Athletics AV and IT Coordinator, Assistant Varsity Field Hockey Coach
Dan McMahon

Dan McMahon

Assistant Director of Athletics, Head Middle School Boys' Lacrosse Coach
Ken McNish

Ken McNish

Biology Teacher, Athletics Special Projects Coordinator, Assistant Varsity Boys' Basketball Coach
Stephanie Miller

Stephanie Miller

Head Athletic Trainer

Dani Nicosia

Communications Coordinator
Mike Nuckles

Mike Nuckles

Assistant Director of Athletics, Head 7th Grade Boys' Basketball Coach
Stephen Spada

Stephen Spada

Athletics Equipment & Facilities Manager, Wrestling Program Head
Tish Treadaway

Tish Treadaway

Administrative Assistant
Abe Wehmiller

Abe Wehmiller

Director of Athletics
Drew Witman

Drew Witman

Football Program Head, Assistant Strength and Conditioning Coach

Athletics Program Heads

Athletics Program Heads

Kristy Boyles

Kristy Boyles

Girls' Lacrosse Program Head
Dwayne Cherry

Dwayne Cherry

Math Teacher, Boys Basketball Program Head
Calvin Davis

Calvin Davis

Tennis Program Head (Boys & Girls)
Stephanie Harner

Stephanie Harner

Latin Teacher, Girls Golf Program Head
Andre Haston

Andre Haston

Girls' Basketball Program Head
Mike Hennessey

Mike Hennessey

Visual Arts Teacher, Baseball Program Head
Antonia Keen

Antonia Keen

Cheerleading and Dance Team Program Head
Anna Moore

Anna Moore

Physical Education Teacher, Volleyball Program Head, Assistant 8th Grade Girls' Basketball Coach
Allison Niekras

Allison Niekras

Math Teacher, Cross-Country Program Head (Boys & Girls)
Al Pearman

Al Pearman

Physical Education Teacher, Track Program Head (Boys & Girls)
Bob Peterson

Bob Peterson

Swimming Program Head (Boys & Girls)
Bob Plyler

Bob Plyler

History Teacher, Boys Golf Program Head, Assistant Junior Varsity Football Coach
Stephen Spada

Stephen Spada

Athletics Equipment & Facilities Manager, Wrestling Program Head
Dustin Swinehart

Dustin Swinehart

Boys' Soccer Program Head
Kayleigh Thies

Kayleigh Thies

Physical Education Teacher, Field Hockey Program Head
Brad Touma

Brad Touma

History Teacher, Boys Lacrosse Program Head, Assistant Junior Varsity Football Coach
Drew Witman

Drew Witman

Football Program Head, Assistant Strength and Conditioning Coach